ELAL Avukatlık Bürosu Avukat Çağla ElalAvukat Çağla Elal Nazlı 1986 yılında Antalya'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Antalya'da tamamladıktan sonra %100 ÖSYM bursuyla İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. Aynı yıl uluslararası bir kültür değişim programı olan AFS ile Belçika'ya gitmeye hak kazanarak üniversite öğrenimi öncesinde bir süre Belçika'da yaşadı.

2009 yılında Üniversiteden "Onur Öğrenciliği" ünvanı kazanarak mezun olan Avukat Çağla ELAL NAZLI , yaklaşık bir sene Medeni Hukuk - Roma Hukuku kürsüsünde Prof. Dr. Belgin Erdoğmuş'un asistanlığını yaptıktan sonra 2011 yılında memleketi olan Antalya'ya yerleşti.

Çok iyi derecede İngilizce konuşabilen Avukat Çağla ELAL NAZLI'nın, "Karşılaştırmalı Hukukta ve Türkiye'de Kadının ve Buna Bağlı Olarak Çocuğun Soyadı" başlığını taşıyan bir bitirme tezi, "Roma'da Hak Ehliyeti Çerçevesinde Çocuk" adında 'Prof. Dr. Belgin Erdoğmuş'a Armağan' kitabında yayımlanmış bir makalesi, "Yabancıların Türkiye'de Taşınmaz Edinmesi" konusunda yüksek lisans tezi niteliğinde bir çalışması ve pek çok değişik yerde yayınlanmış edebi ve eleştirel eserleri bulunmaktadır.

"Avrupa Birliği ve Bilişim Teknolojileri", Avrupa Birliği ve Egemenlik Sorunu" ve "Avrupa Birliği'nde Siyaset ve Hukuk" konularında sertifika programlarına katıldı ve sınavlarını geçip programları başarıyla tamamlamıştır. Son olarak "İş Hukuku, Sosyal Güvenlik ve İşçilik Alacakları Hesaplamaları" konulu bilirkişilik programını başarıyla tamamlayarak bu alanda bilirkişilik sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Öğrenciliği boyunca Genç Düşünce Kulübü, Çağdaş Hukukçular Kulübü ve Elsa (Avrupalı Genç Hukukçular Birliği) gibi kurullarda görev alan Çağla ELAL NAZLI hala aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve bir kız çocuk annesidir.

Şu an babası Avukat Hasan ELAL ile birlikte Antalya Barosuna kayıtlı olarak ELAL Avukatlık Bürosu'nda avukatlık yapmaktadır.